Biznes KartyWizytówkiUlotkiPapiery firmowePlakatyKoperty firmoweNotesyTeczkiKarty pocztoweKalendarzeKatalogiSegregatoryPlaneryDruk wielkoformatowyPodkładki pod mysz
NaświetlarniaSkanowanieDruk cyfrowyProof cyfrowy
SpiralowanieBroszurowanieZbieranieFoliowanielakierowanieOprawa klejonaListwowanieDziurkowanieNumerowanieNacinanieRegistryBigowanie i perforacja
Zalecenia

1. Wszystkie elementy spadowe na stronie powinny wychodzić min. 2 mm poza linie cięcia. Z uwagi na możliwość powtarzania na stronach parzystych i nieparzystych, spady powinny występować ze wszystkich stron.

2. Istotne elementy tekstu i grafiki winny znajdować się w odległości nie mniejszej niż 5 mm od linii cięcia (krawędzi użytku), bigu (falcu).

3. W przypadku broszur szytych należy uwzględnić zjawisko fizycznego zmniejszania się formatu strony do środka.

4. Przy oprawie zeszytowej należy uwzględnić stopniowanie marginesów wewnętrznego i zewnętrznego spowodowanego „wypychaniem” składek wewnętrznych.

5. Minimalny spad frontowy dla broszury szytej wynosi 4 mm.

6. W przypadku broszur klejonych należy pamiętać o tym, że 2 i 3 strona okładki oraz każda strona wkładu będą miały zaklejone10 mm od strony grzbietu przez klejenie boczne. Nie należy umieszczać w ww. obszarze żadnych elementów.

7. W przypadku maszynowego klejenia w grzbiecie minimalna odległość tekstu i innych elementów graficznych od grzbietu powinna wynosić 10 mm.

8. Kolumny przygotowane dla broszur klejonych powinny mieć spad 3 mm na frez od strony grzbietowej.

9. Należy unikać umieszczania jednej ilustracji na sąsiednich stronach. Natomiast niedopuszczalne jest wypuszczanie ilustracji kilka milimetrów na sąsiednią stronę.

10. Nie należy umieszczać jednego wiersza tekstu o małym stopniu pisma na sąsiednich kolumnach. Niedopuszczalne jest dzielenie takich tekstów w połowie wyrazów.Rejestracja | Regulamin
Foliowanie to rodzaj poligraficznego laminowania. Polega on na pokryciu podłoża drukowego folią z tworzyw sztucznych. Podłoże drukowe możemy foliować jednostronnie lub dwustronnie folią błyszczącą lub matową.